Czym wyczyścić srebrne kolczyki?

Srebrne kolczyki to jedna z najchętniej wybieranych przez kobiety biżuterii. Rewelacyjnie się prezentują, pasują właściwie do wszystkich kreacji, a przy tym są stosunkowo tanie, jak na inne metale. Problem tylko w tym, że kolczyki wykonane ze srebra bardzo szybko pokrywają się nieestetycznym ciemnym nalotem, który całkowicie odbiera im piękny wygląd. W jaki sposób można się takiego nabrudzenia pozbyć i czym można skutecznie wyczyścić srebrne kolczyki?

Dlaczego srebro czernieje?

Na wstępie należy odpowiedzieć sobie jednak na pytanie, dlaczego w ogóle srebro czernieje? Czy kolczyki z tego metalu są w jakiś sposób błędnie używane? Może jest to kwestia popełnianych przez noszące je kobiety błędów i pomyłek? Nic podobnego. Nalot na srebrze to całkowicie naturalny proces, który spowodowany jest obecnością dwutlenku węgla w powietrzu. Wystawione na jego działanie srebro, po prostu z czasem ciemnieje i w żadnym wypadku nie da się tego uniknąć. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, które pozwalają bardzo szybko przywrócić srebrne kolczyki do pięknego, całkowicie czystego stanu.

Domowe sposoby na wyczyszczenie kolczyków

Zdecydowanie najlepszymi sposobami, którymi można się posłużyć podczas czyszczenia srebrnych kolczyków, są te całkowicie domowe. Nie tylko są one bardzo tanie, a także łatwo dostępne, lecz przede wszystkim cechują się ogromną skutecznością.
Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na to, aby szybko i skutecznie pozbyć się brzydkiego, ciemnego nalotu na srebrnych kolczykach, jest wyczyszczenie ich przy pomocy pasty do zębów. Zawarty w paście fluor ma bardzo silne właściwości usuwające nagromadzony na kolczykach nalot. W tym celu należy jedynie nałożyć nieco pasty na szczoteczkę lub ewentualnie na szmatkę i bardzo energicznie wcierać ją w kolczyki. Już po kilku minutach takiego działania powinny stać się one całkowicie czyste i nienagannie piękne.
Oczywiście nie jest to jedyny sposób na to, jak w domowych warunkach można skutecznie wyczyścić srebrne kolczyki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą soli kuchennej i folii aluminiowej. Jak działa taka metoda? Do niewielkiej miseczki, najlepiej wykonanej z plastiku, należy włożyć folię aluminiową, dobrze wypełniając jej powierzchnie. Następnie do miseczki włożyć trzeba zabrudzone kolczyki, które zalewamy szklanką gorącej wodą z jedną łyżeczką soli. Tak przygotowaną miseczkę należy teraz pozostawić na kilka godzin. Po tym czasie kolczyki można z wody wyjąć, delikatnie opłukać i wytrzeć np. ściereczką z mikrofibry. Po takiej kąpieli na kolczykach nie powinno być nawet odrobiny zabrudzenia. To o czym koniecznie trzeba pamiętać podczas takiego czyszczenia, to aby miseczka koniecznie nie była metalowa, ponieważ wtedy nie uda się proces czyszczenia, a także, aby nie wycierać kolczyków szorstkim materiałem np. popularnie stosowanym ręcznikiem papierowym, ponieważ może to spowodować powstanie na ich zarysowań i brzydkich skaz.

Czytaj również  Wybór odpowiedniej piżamy jest bardzo ważny – dowiedz się, czego unikać decydując się na bieliznę nocna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *