Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

 Pierścionek zaręczynowy to dla kobiety symbol łączącego uczucia oraz zaangażowania partnera we wspólną przyszłość? Zazwyczaj pozostaje piękną pamiątką przywołującą uroczystą chwilę, gdy partner wyznaje jej, że chce spędzić z nią resztę życia. Jak zatem wybrać wyjątkowy pierścionek zaręczynowy by sprawić przyjemność ukochanej i podkreślić uroczysty charakter oświadczyn.

Indywidualny wybór pierścionka

Zanim zdecydujemy się na wybór pierścionka warto przyjrzeć się biżuterii, a także innym dodatkom jak torebki, apaszki, paski. Wybierając idealny pierścionek warto dobrać go do ulubionego stylu przyszłej żony. Ogromny wybór biżuterii pozwoli znaleźć odpowiedni model dla wielbicielek klasyki, retro, glamour, boho czy awangardowych, nietuzinkowych form. Wymarzony pierścionek powinien idealnie współgrać ze stylem wybranki i pasować do pozostałych dodatków i części garderoby.

Dobór kamieni i barwy złota

W kwestii oprawy pierścionka zaręczynowego od dawna króluje złoto. W zależności od upodobań można wybierać wśród klasycznej żółtej barwy lub coraz popularniejszego białego złota. Białe złoto najbardziej przypadnie do gustu miłośniczkom srebrnej biżuterii. Amatorkom najnowszych trendów z pewnością spodoba się model łączony biały i żółte złoto. O wiele trudniejszym wyborem jest wybór kamienia. Najbardziej popularne i najbardziej pożądane, zgodnie ze słynną piosenką Marylin Monroe, są diamenty. Diamenty są nie tylko najdroższymi kamieniami, ale także najtwardszymi, co według wielu ma zapewnić trwałość związku małżeńskiego. Warto jednak podpytać wybrankę o ulubiony kamień szlachetny, ponieważ może się okazać, że jest amatorką rubinów, szmaragdów czy szafirów i wtedy pierścionek z ulubionym kamieniem dostarczy wiele przyjemności narzeczonej i będzie wyjątkową pamiątką na całe życie.

Czytaj również  Kiedy można nakładać białe skarpetki?

Co warto wiedzieć?

Decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego np: https://mokobelle.pl/shop/bizuteria/pierscionki warto poświęcić trochę czasu i wybrać profesjonalny salon jubilerski. Poza szeroką ofertą biżuterii powinien służyć fachową pomocą oraz wydać certyfikaty potwierdzające jakość złota i brylantów. Certyfikaty określają czystość kamienia, rodzaj szlifu, barwę oraz masę. Certyfikaty dają pewność, że zakupiona biżuteria jest wysokiej jakości i nie padliśmy ofiarą oszustwa. Profesjonalny salon jubilerski lub internetowy sklep z biżuterią oferuje również dodatkowe usługi: indywidualny grawer na pierścionku czy obrączkach, ozdobne i niebanalne opakowania czy przesyłkę pod wskazany adres. Dobrze zorientować się jak wygląda kwestie zwrotów i ewentualnej wymiany, co może się przydarzyć w przypadku, gdy nie uda się dopasować rozmiaru pierścionka. Najlepsze sklepy jubilerskie starają się pomóc w wyborze idealnego pierścionka aby sprawić by dzień zaręczyn na długo pozostał w pamięci narzeczonych. Warto dołożyć trochę starań przy wyborze wyjątkowego pierścionka i sprawić by pozostał najbardziej wyjątkową biżuterią i wzbudzał tylko najlepsze wspomnienia. Doskonale dopasowana biżuteria to gwarancja pięknych wspomnień na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *