Popularne miejsca na wakacje w 2016 roku

Wybór miejsca na wakacje to sprawa niezwykłej wagi. Miejsce, w którym spędzimy urlop wybieramy pod kątem naszych preferencji i potrzeb – inne kierunki będą wybierały rodziny z dziećmi, inne pasjonaci sportów ekstremalnych, a jeszcze inne pary planujące romantyczne chwile. Ważne jest też bezpieczeństwo, szczególnie na tle ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w krajach do tej pory uważanych za wolne od zagrożeń dla turystów.

Gdzie wybrać się na urlop z dziećmi?

Wypoczynek z dziećmi powinien łączyć atrakcje dla dużych i małych turystów. Najlepiej wybrać takie miejsca jak plaże położone nad morzami lub jeziorami. W Polsce warto wybrać się nad Bałtyk – dla rodzin z dziećmi idealnym miejscem na wypoczynek będą takie miejscowości jak Łeba, Ustka czy Rowy, które oprócz pięknych plaż oferują wiele dodatkowych atrakcji, takich jak parki wodne oraz parki tematyczne np. Park Dinozaurów czy Sea Park Serabsk. Nieco starsi turyści i ich rodzice będą zadowoleni z wizyty w Szymbarku lub w Klukach bądź Kościerzynie, gdzie znajdują się miejsca, w których można zapoznać się z kulturą Kaszub.

Dobrym miejscem na wypoczynek z dziećmi na terenie naszego kraju są również Mazury, które oferują zaciszne plaże i nieskazitelną przyrodę.

Czytaj również  Przegląd zawartości damskiego portfela – lista podstawowych rzeczy

Jeżeli decydujemy się na wyjazd zagraniczny z dzieckiem, to jednym z ciekawszych kierunków będą kraje położone na Półwyspie Bałkańskim. Są one położone dość blisko (lot trwa ok 2 godzin), plaże bułgarskie i chorwackie są piaszczyste, a wody wokół nich spokojne. Stwarza to więc doskonałe warunki na pierwsze spotkanie maluchów z wodą morską. Dodatkowym atutem jest to, że decydując się na wakacje nad Adriatykiem czy Morzem Czarnym mamy gwarancję udanej pogody.

Gdzie na wakacje powinny wybrać się zakochane pary?

Niezwykle romantycznym miejscem, doskonałym dla zakochanych par są greckie wyspy. Praktycznie każda z nich oferuje przepiękne zaciszne plaże otoczone malowniczymi zatoczkami. Ciekawą propozycją jest możliwość skorzystania z rejsu, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzić więcej niż jedną wyspę w czasie wakacji. Decydując się na wypoczynek na greckich wyspach warto pamiętać, że na niektórych z nich występują plaże inne niż te, jakie znamy znad Morza Bałtyckiego. Bardzo często są tutaj plaże piaszczysto-żwirowe, żwirowe oraz kamieniste.

Jakie jest ideale miejsce na wakacje dla miłośników mocnych wrażeń?

Miłośnicy mocnych wrażeń i egzotyki mają naprawdę dużo opcji do wyboru. Jednym z najpopularniejszych krajów oferujących wiele atrakcji dla miłośników sportów ekstremalnych jest Nowa Zelandia. Tutaj chętnie wybierają się osoby uprawiające trekking, kajakarstwo, a także bardziej ekstremalne formy wspinaczki górskiej. Nieco bliżej na spływy kajakowe można wybrać się do Łotwy lub Estonii. Z kolei miłośnicy różnego rodzaju sportów wodnych mogą wybrać się do Australii lub na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Osoby zaczynające swoją przygodę ze sportami wodnymi mogą wybrać się nad Bałtyk lub na jedną z greckich wysp, gdzie wody są o wiele bardziej spokojne.

Czytaj również  Czy torebki na jesień muszą być stonowane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *