Przegląd zawartości damskiego portfela – lista podstawowych rzeczy

Każda kobieta musi mieć portfel, do którego włoży pieniądze i karty bankomatowe, a także wiele innych rzeczy. Portfele damskie w reklamach są gładkie i prawie płaskie, a w prawdziwym życiu bywają bardzo ciężkie i przeładowane. Co do nich wciskamy?

Najlepsze portfele damskie. Co wybrać?

Klasyczne portfele damskie są wykonywane ze skóry naturalnej, a ich krój jest prosty i tradycyjny. Wytrzymały materiał sprawia, że poradzą sobie z każdym, nawet sporym obciążeniem. Ponadto są bardzo pojemne, gdyż miejsca nie zabierają żadne niepotrzebne przegródki i zamki. Można kupić bardziej wymyślny model, ale to te klasyczne nie znudzą się nam nawet przez długie lata użytkowania. Dobry portfel powinien mieć odpowiednią ilość przegródek oraz kieszeni. Przede wszystkim nosimy w nim pieniądze, wiec musi być dużo miejsca na banknoty i bilon. Kieszeń na monety w dużej saszetce zazwyczaj jest zapinana na zamek, dzięki czemu drobne pieniądze nie wypadną. Sprawdźmy tylko, czy zamek działa bez zarzutu, by nie mocować się z nim nerwowo podczas zakupów. Jeśli mamy kilka kart, wybieramy portfele damskie z wieloma przegródkami.

Style portfeli damskich. Co wybrać, by wszystko pomieścić?

Różnorodność wzorów i faktur, a także materiałów i kolorów portfeli damskich pozwala na szeroki wybór, począwszy od klasycznej elegancji aż do ekstrawagancji. Większość kobiet wybiera portfel zrobiony ze skóry naturalnej. Możemy kupić damskie portfele zrobione ze skóry gładkiej lub z widoczną fakturą, lakierowanej lub matowej. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania portfela. Szwy powinny być uszyte mocnymi nićmi, a wszelkie elementy zamykające typu zatrzaski, bigiel, zamki błyskawiczne – solidnie zamontowane, by nie pękały podczas używania.

Czytaj również  Popularne miejsca na wakacje w 2016 roku

torebki damskie skórzane, portfele damskie, galanteria skórzana, Ze Skóry

 

Co się nosi w portfelach damskich?

Duże portfele damskie pomieszczą dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a także dokumenty ubezpieczeniowe samochodu. Wprawdzie w przypadku kradzieży tracimy wszystkie dokumenty, ale z drugiej strony wszystko jest pod ręką i przez przypadek nie zapomnimy dowodu osobistego. Jeśli wszystkie tego typu pliki chowamy do portfela, pamiętajmy, by dobrze go pilnować, gdyż zgubienie byłoby dla nas bardzo kosztowne. W kieszeniach portfela znajdziemy również karty zniżkowe do sklepów, które teraz rozdają choćby popularne drogerie. Chcąc obniżyć wagę portfela, możemy zapytać czy dany sklep ma aplikację na telefon. Jeśli tak, przy kasie będziemy mogli po prostu pokazywać smartfon, co w znacznym stopniu obniży ciężar portfela. W jego przegródkach czasami mamy także rachunki ze sklepów. Płacąc kartą zazwyczaj kontrolujmy poprawność rachunku, co jest bardzo dobrym zwyczajem, ale nie warto zachowywać plików przez pół roku.

W sklepach znajdziemy wiele modeli portfeli damskich, więc z pewnością znajdziemy takie akcesorium, które pomieści wszystko, co chcemy w nim nosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *