Rodzaje spodni w zależności od figury

 

 

Spodnie to jeden z najbardziej podstawowych elementów garderoby, zarówno męskiej, jak i damskiej. Jak zatem wybrać model, który będzie się dobrze prezentował, w zależności od rodzaju figury? Tego można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Jakie spodnie do obfitej figury?

Najbardziej kłopotliwą ze wszystkich figur ze względu na wybór odpowiedniego rodzaju spodni są zdecydowanie figury o nieci bardziej bujnych kształtach. Są one kłopotliwe z dwóch powodów – pierwszym z nich jest brzuch. Bardzo często panie mają problemy z wychodzeniem wystającego nieco ponad stan spodni brzuszka. Dlatego warto jest wówczas sięgać po takie modele, które będą miały bardzo wysoki stan. Dzięki temu kilka nadprogramowych kilka kilogramów zostanie wizualnie zakrytych. Ponadto będą one bardzo wygodne również dla samej właścicielki takich spodni, ponieważ będzie się ona czuła o wiele pewniej. Drugim problemem, jaki jest spotykany w takich przypadkach to również kwestia samych nogawek. Często panie krąglejsze zakładają spodnie, jednak tylko do połowy – im nogawka jest węższa, tym trudniej jest ją założyć w okolicach łydek. Dlatego dobrze jest decydować się na sprytne rozwiązania jakimi są spodnie dzwony. Obecnie powracają one znowu na salony i cieszą się niemałym zainteresowaniem pań o każdej figurze. Ich zaletą jest przed wszystkim to, że nieco szersze nogi chowają się za warstwami materiału. Ponadto sylwetka wydaje się być wydłużona oraz wyszczuplona.

Czytaj również  Spinki do damskich koszul - klasyka czy nowy trend

 

W niektórych przypadkach można pokusić się o spodnie pushup. Wydaje się, że są one idealnie jedynie dla osób o nieco mniejszej sylwetce, tymczasem bardzo dobrze sprawdzą się również paniom o krąglejszych kształtach. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż na wysokości pośladków posiadają one specjalne powiększenie, które sprawia, że pupa wygląda na większą. W ten sposób można odwrócić uwagę o mankamentów sylwetki i wyeksponować kobiece elementy ciała.

 

Jakie spodnie do szczupłej sylwetki?

Wcześniej wspomniane spodnie spodnie pushup będą oczywiście poleca również paniom o nieco mniejszych kształtach. Z uwagi na wyeksponowanie pupy można dodać sobie nie tylko kilka kilogramów, ale przede wszystkim pod względem wizualnym „wybudować” sobie sylwetkę nieco bardziej atletyczną.

 

Oczywiście spodnie pushup mogą występować również pod postacią nieśmiertelnych i zawsze modnych legginsów. Są one bardzo dobre na szczupłą sylwetkę, ponieważ podkreślają wszystkie jej atuty. Ponadto są przewiewne i pasują niemal do wszystkiego – zarówno balerin, jak i szpilek.

 

Panie o nieco drobniejszej budowie mogą również sięgać po spodnie typu marchewki. To rodzaj garderoby, który cechuje się tym, iż wykonany jest z jakiegoś twardszego materiału, np. jeans i posiadają zwężenie w okolicy łydek. Dzięki temu szczupła talia jest bardzo dobrze podkreślona, a spodnie mają niemal uniwersalny wydźwięk.

Czytaj również  Torebka damska na wesele

Jeśli chodzi o stan, tutaj panie mogą się pokusić o nieco niższą talię. Dzięki temu możliwe jest noszenie gładkich bluzek, pod którymi nie będzie się odznaczać linia spodni, jak również pasek, który w przypadku takiej budowy ciała często jest obecny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *